1 Haziran 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 2016/8864 sayılı Valiler Kararnamesinde Denizli Valisi olarak atanan Vali Dr. Ahmet Altıparmak, bugün (20 Haziran 2016 Pazartesi) İlimize gelerek görevine başladı.
 
Eşi Özden Altıparmak ile birlikte İlimize gelen Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Denizli-Ankara Yolu üzerinde bulunan Bölge Trafik Müdürlüğünde; Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Vali Yardımcısı Ali Cergibozan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, İl Jandarma Komutan Vekili Mürşit Kuyumcu tarafından karşılandı.
 
Daha sonra Makamına geçmek üzere buradan ayrılan Vali Altıparmak, Denizli Hükümet Konağı önünde, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ve Valilik personeli tarafından karşılandı. Kendisini karşılayanlarla tek tek tokalaşan Vali Dr. Ahmet Altıparmak, yine kendisini karşılamaya gelen vatandaşlarla da yakından ilgilendi.
 
Karşılamanın ardından Makamına geçen Vali Dr. Altıparmak, burada Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Vali Yardımcıları ile bir süre görüştü. Daha sonra Valilik Konferans Salonunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Dr. Ahmet Altıparmak, 25 yıl önce Baklan Kaymakamı olarak görev yaptığını hatırlatarak şunları söyledi; “25 yıl önce görev yaptığım Denizli’de bugün Bismillah deyip başlıyoruz. İnşallah bu görev bizler için sizler için ve Denizli halkımız için hayırlı uğurlu olur. Hep birlikte elimizden geldiğince zamanımız, bilgimiz, yeteneğimiz, kabiliyetimiz ölçüsünde İlimiz ve ülkemiz için ne gerekiyorsa yapacağız. 25 yıl sonra geldiğim Denizli’de bu süreci çok iyi değerlendireceğimizi düşünüyorum. 2010’a kadar zaman zaman toplantılar vasıtasıyla geldiğimiz oldu ama süreli geliyorduk.  Dolayısıyla detaylı bir tanıma imkânımız olmadı. İnşallah sizlerin bilgilendirmesi ile bizlerin takibi ile daha detaylı ilgilenme imkânımız olacak. Bu elde ettiğimiz bilgileri de kendi insanımız için kullanmanın gayretine bakacağız.”
 
Birlikte güzel işler yapacaklarına inandığını vurgulayan Vali Dr. Altırparmak konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Basın mensubu arkadaşlarımız zaten bu iletişim çağında araştırma yapmıştır. Ama bütün önyargı ve kanaatlarınızı bir tarafa bırakın tanımaya çalışın, bende sizi tanımaya çalışayım. Göreceksiniz inşallah birlikte güzel işler yapacağız. Şunu ifade edeyim; basın benim için çok kıymetli bir noktada. Ulaşamadığımız noktada elimiz, göremediğimiz gözümüz, işitemediğimiz kulağımız. Ben bunu böyle değerlendiriyorum. Bunun içinde basın büromuzun, sizlerin de çok fazla yararlanacağınız, bizim gönderdiğimiz haberlerden veya bilgilerden en rahat şekilde yararlanacak şekilde ve benim de en iyi bir şekilde sizinle iletişim kuracağım bir ofis olması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Burada bizden önce tecrübeli bir Valimiz, ağabeyimiz vardı. Eminim son derece iyi bir bürokrattı.  Burada çok güzel hizmetler yaptığına gönülden inanıyorum. Onun hizmetlerini biz kesintiye uğratmadan devam ettireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız, Sayın Bakanlarımız, Sayın İçişleri Bakanımız takdir buyurmuşlar, buraya bizi uygun görüp atamışlar. Buradan kendilerine şükranlarımızı arz ediyoruz. Denizli gibi tekstilin merkezi bölgesinde, ekonomik olarak girişimci ruha sahip insanların yaşadığı, ekonomisinin fevkalade güçlü olduğu, bir İlde görev yapmak herkese kısmet olmaz. Bunu böyle değerlendirip, böyle bilip hep birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”
 
Yapacakları çalışmaların temelinde insan olacağını sözlerine ekleyen Vali Dr. Ahmet Altıparmak; “İş odaklı olacağız, ama temelinde insan olacak. İnsan olacak derken insanımızın onurunu kendi onurumuz olarak bilip buna dikkat ederek, bu hassasiyeti korumak olacak. Buradaki görevimizi de bir fırsat olarak bilip bu fırsatı en kısa zamanda nasıl değerlendiririz buna bakacağız. Nasıl ki bir işadamı kısa zamanda elindeki az malla çok kâr elde etmeyi düşünüyorsa bizde elimizdeki bu tecrübelerle bu değerlerle kısa zamanda Denizli için, Denizlimiz için ne yapabilirizin arayışı içerisinde olacağız. Bunu bir idrak, bunu bir bilinç olarak yönlendirip yönetmeye çalışacağız. Bunu yaparken dediğim gibi insan odaklı olacağız ama bu orkestranın şefi Vali’dir elbette. Bu onurlu şerefi de en iyi şekilde yerine getirmek için ve aykırı bir ses çıkmaması için yürütmeye ve yapmaya sizlerin de desteği ile çalışacağız. Tabi Denizli için şunu ifade edeyim ki bir İlde bir Bakan olması büyük bir avantajdır. Milletvekillerimiz elbette ki Denizli için veya genel olarak söylemek gerekirse her vekil kendi seçildiği İl için gayret gösterip çalışıyorlar ve konuları takip ediyorlar ama Bakan olması ayrı bir avantaj. Çünkü bizim, Belediye Başkanımızın, Rektörümüzün ve Valilik birimlerimizin burada düşündüğü, planlamış oldukları düşüncelerin Ankara’da ses bulabilmesi, yankı bulabilmesi orada güçlü olabilmenize bağlı. Bu manada Denizli büyük bir avantaja sahip ve bu avantajı da en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacağız. Ben bizden önce görev yapan ağabeyimiz Şükrü Kocatepe Valimize hizmetleri için çok teşekkür ediyorum. Kendilerini böyle hayırla, güzel bir şekilde yâd ederek başlamak istiyorum. Kendimiz için de sizler için de hayırlı olsun diyor hepinize bu güzel karşılama ve ilgi için de teşekkür ediyorum.”
 
Son olarak Kaymakam ve İl Müdürlerine seslenen Vali Dr. Ahmet Altıparmak, birlikte önemli çalışmalar yapacaklarını söyledi.